8 Şub 2012

Elektrik Kesilmeleri ve Voltaj

Kullanmış olduğumuz bilgisayarlara en büyük düşman sadece virüsler değildir. Bilgisayarların en büyük düşmanlarından bazıları da elektrik kesintileri ve voltaj değişimleridir.

Örneğin 2012'ye girdiğimiz ilk haftalarda yaşanılan şiddetli kar yağışı ve fırtınanın elektrik kesintisine yol açtığını ve bundan doğan birçok maddi-manevi hasarı hepimiz tecrübe ettik.

Fırtınalı günlerde elektrik kesintisi olacağını öngörüp sisteminizi tamamen elektrikten çekerek önlem almayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde bulunan bir çözüm iş gecikmesi ve kaybının yanısıra sizi kısıtlayacaktır. Fırtınalı günlerin tehlike olasılığı normal günlere göre yüksek de olsa aslında diğer günler de yaşanan elektrik kesintisinden farkı yoktur. Ayrıca bilgisayarınıza bu zararı bizzat elektrik kesintisinin gidişi ve aniden geri gelişi vermektedir. Bu kesilme ve geri gelişler çok hızlı olduğunda yaşanan dalgalanma tehlikenin ta kendisidir.
Benzer şekilde aynı elektrik hattına bağlanan ve yüksek voltaj çeken bir saç kurutma makinesi, elektrikli ısıtıcı veya klima da dalgalanmaya neden olabilir.

Eğer sık elektrik kesintileri ve dalgalanmaya maruz kalan bir evde oturuyorsanız, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarınız için bu dalgalanmaları önleyicilerden alabilirsiniz.
40$ - 50$ gibi ücretlere bulabileceğiniz önleyiciler ilk dalgalanmadan sonra kullanılamaz hale de gelebilir ve yeni bitane daha almak zorunda kalabilirsiniz.

Günümüzde önleyiciler yerine kullanılan daha gelişmiş teknoloji ürünü ve garantili ürünler mevcuttur. Daha sağlıklı bir çözüm olarak niteleyebileceğimiz kesintisiz güç kaynağı (UPS) almak mantıklıdır. Böylelikle UPS'de depolanan güç sayesinde bilgisayarınızı normal yollardan kapatmanız için fazla fazla zaman bulabilirsiniz.

Bilgisayarınızı önemsiyor ve elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmalarına karşı önlem almak istiyorsanız bizi arayın size yardımcı olalım:
Tel: +90 216 494 0 444 pbx
Fax: +90 216 494 3 000
Ayrıca acil durumlarda aşağıdaki numaralardan bize 7gün / 24saat ulaşabilirsiniz;

0535 289 4 886
0530 969 4 822
0532 543 0 378