25 Oca 2012

Farkında Mısın?

Evindeki tehlikenin farkında mısın?

Sadece İstanbul’da her gün 400 bin’den fazla elektronik eşya voltaj ya da elektrik kesintisi yüzünden arızalanıyor veya kullanılamaz hale geliyor. Üstelik bu arızalar garanti kapsamına alınmıyor.

Paranı çöpe atma!

UPS hastane gibi hayati önem taşıyan kuruluşlarda ve endüstriyel uygulamalarda kendine gittikçe yaygın kullanım alanı bulmaktadır. 

Güç elektroniği ve elektronik kontrol tekniğindeki gelişmelere paralel olarak yenilenen UPS‘ler günümüzde tüketicinin tüm isteklerine cevap verebilecek özellikte ve performansta yapılabilmektedir.

UPS‘ler özellikle bilgi işlem sistemlerinde ve kişisel bilgisayarlarda şebekede bir arıza oluşması halinde o esnada çalışılan bilginin kaybolmaması ve genel olarak cihazın şebekeden gelebilecek bozucu etkilere karşı korunması amacıyla kullanılmaktadır.


Bu bozucu etkiler;
- Rastgele veya düzenli elektrik kesintileri
- Kapasite yetersizliğinden doğan gerilim düşümleri veya sürekli düşük ya da yüksek şebeke gerilimi genel olarak güç kalitesinin düşük olması.
- Harmonik bozulmalar, kararsız frekans, ani gerilim sıçramaları ve gürültü.
- Harmonikler yakındaki bir tesiste büyükçe bir elektrik yükünün devreye girmesi veya çıkması ya da doğrusal olmayan yüklerin kullanımda olması nedeniyle oluşan ve şebeke gerilimi dalga şeklinin olması gereken sinüs formundan uzaklaşması sonucu ortaya çıkan yüksek frekanslı titreşimler olarak özetlenebilir.

Evinizde yer alan ve ani yükselen veya düşen voltaj yüzünden bozulması yüksek muhtemel elektronik aletlerden bazıları; bilgisayar (masaüstü-dizüstü), buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, ses sistemi ve aklınıza gelebilecek, evde kulandığınız her türlü elektrik alet voltajdan etkilenmektedir.

Necron Energy işte tam da burada senin güvenliğini ve paranın değerini önemsediği için kesintisiz güç kaynakları üretmektedir.

Evinizdeki elektronik aletlerin sağlığı için bize başvurabilirsin:

Aşağıdaki numaralardan bize 7gün / 24saat ulaşabilirsin;0535 289 4 886
0530 969 4 822
0532 543 0 378

E-mail: info@necron.com.tr